למה אתם צריכים כלוב אילוף לכלבים, מה זה בכלל, ואיך בוחרים?

כלוב אילוף לכלב, הוא בעצם החלל האישי שלו, המשתמש כמו "מערה" בשבילו. בכלוב האילוף, למרות שהשם כביכול מפחיד, הכלב יכול למצוא שקט ורוגע, ולהוריד את רמת המתח, במיוחד אם מדובר בכלב חדש שהגיע הביתה והוא קצת לחוץ מהסביבה החדשה.

השימוש בכלוב אילוף נועד לכמה מטרות, כאשר רובן קשורות לטיפול בבעיות התנהגות שונות. לדוגמא, פופולרי מאוד להשתמש בכלוב אילוף על מנת ללמד גורים לעשות צרכים במקום הנכון.

הריי כל מי שחווה גידול גור, מכיר את זה שבחודשיו הראשונים הוא עושה צרכים בכל רחבי הבית, וגם התנהגויות אחרות שהן לא מוסכמות כמו למשל להרוס רהיטים וחפצים אחרים בבית.

כשאנחנו מדברים על צרכים ספציפית, על ידי שימוש בכלוב אילוף, ניתן ללמד את הגור שלכם איך לשלוט בצרכים שלו בצורה מהירה יותר משזה יבוא לו ב"טבעי".

כלוב אילוף – המקום האישי של הכלב שלך

עוד בעיה שכלבים מתמודדים איתה פעמים רבות, זה חרדות למיניהן. במיוחד כשמדובר על כלבים שעברו טראומה כלשהי בעבר, ואימצתם אותם עכשיו.

כלבים כאלו לוקח להם זמן להסתכל לבית והבעלים החדש, והם צריכים מקום "בטוח" שבו ירגישו שהם מוגנים ויחשפו לעולם החדש שלהם לאט לאט.. כלוב אילוף בעצם משמש מקום כזה.

כלבים עם חרדות ישתמשו בכלוב כהמקום הבטוח עבורם, שממנו הם יצאו בקצב שלהם לחקור את העולם והבעלים החדש שלהם. ברגע שלכלב יש את המקום הזה, כל התהליך הוא בריא יותר פסיכולוגית עבור הכלב.

יש לו את ה"מחילה" שלו, שממנה הוא יכול להרגיש את העולם בצורה בריאה ונעימה.

איך בוחרים כלוב אילוף נכון לכלב שלכם?

יש כל מיני סוגי כלובים לאילוף, אך לדעתנו, המומלצים עם אלו עם הרשת, שהם "פתוחים", והכלב יכול לראות מה קורה מסביבו בכל רגע.. וזאת בגלל שכלב הוא חיה מאוד סקרנית וחברותית, לכן חשוב להמשיך לחבר אותו לנעשה מסביבו, לאינטרקציה בבית, גם כשהוא בתוך הפינה המוגנת שלו

מבחינת גודל הכלוב, חשוב מאוד להתייחס לגודל הכלב על מנת לבחור את הכלוב המתאים. לא מומלץ לקנות כלוב גדול מדי, בגלל שכלוב כזה בעצם לא "עוטף" את הכלב, ולא נותן לו את התחושה החמימה והמוגנת לה הוא צריך.

מצד שני, צריך לבחור כלוב שהוא לא קטן מדי, בשביל שלכלב עדיין יהיה נעים לשהות שם, ויהיה לו מספיק מרחב לזוז. איפה קונים כלוב אילוף? בכל חנות חיות מובחרת, תוכלו לקנות כלוב אילוף באנימל שופ במחירים זולים ובייעוץ מקצועי בחנות

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

כתבות נוספות

שאולי תאהבו