מהם שירותי תמלול?

אחד השירותים הפופולאריים והחשובים ביותר, הן עבור עסקים, משפטנים, חוקרים באקדמיה, אנשי תקשורת, סופרים וגורמים אחרים, הוא שירות תמלול.

שירותי תמלול מאפשרים להעביר הקלטות קול, שיחות, עדויות למסמכים כתובים. הרעיון הוא, לקחת את מה שאנשים אומרים בקול ולכתוב את זה על נייר או במחשב, על מנת שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש בזה, לקרוא את הטקסט ולעבוד איתו במידת הצורך.

שירותי תמלול ניתנים על ידי אנשי מקצוע, אשר יש להם יכולת גם לכתוב בצורה מהירה את כל מה שהם שומעים, וגם לעשות זאת בצורה ברורה, חדה, רהוטה, באופן שיהיה ברור וקל להבין בדיוק מה האנשים שדיברו, רצו לומר. חשוב להדגיש, הרבה פעמים שירותים מסוג זה משתלבים גם עם תרגום. כלומר, מי שמתמלל, צריך לתרגם את הדברים לשפה אחרת, על מנת שאנשים שאינם מבינים את השפה של הדובר, יוכלו להבין מה הוא אמר.

לפני שניגש לשאלה מתי משתמשים בשירות זה, כיצד עושים זאת ואיך תמלול יכול לעזור, חשוב להדגיש, היום יותר מתמיד ישנם כלים שונים שמאפשרים גם להקליט וגם לתמלל. זה נובע מהעובדה, שאפשר להקליט שיחות, ראיונות, או כל דבר אחר, דרך מכשירי סלולר, מחשבים וטאבלטים, וכמובן ניתן לתמלל את הטקסט על גבי נייר או בקובץ במחשב.

מתי משתמשים בשירות תמלול?

כאמור, אפשר למצוא דוגמאות שונות בהם נהוג להשתמש בשירות מסוג זה. הדוגמא הנפוצה ביותר היא לצרכים משפטיים. עורכי דין נוהגים להזמין מתמללים, בשביל שיוכלו להציג הקלטות, שיחות או קבצים קוליים אחרים, בתור ראייה בבית משפט. כמו כן, חוקרים באקדמיה, עיתונאים, סופרים, נוהגים לראיין אנשים ולהקליט אותם, לאחר מכן הם מתמללים את השיחה בעצמם או בעזרת אנשי מקצוע.

באופן טבעי, אם יש צורך להשתמש בחומרים מתומללים לצורכי משפט, אז מי שיצטרך לבצע את התהליך יהיו אנשי מקצוע, מומחים בתחום. במקרים אחרים, אפשר להשתמש במתמללים שמתמחים באופן כללי בתמלול, אך חשוב שיכירו את המושגים וידעו על מה מדובר.

כיצד מתבצע תהליך תמלול?

ישנן שיטות שונות לתמלל הקלטות ואמצעים מוקלטים אחרים. יש מי שבוחר להאזין לכל ההקלטה ואז לחזור אל ההתחלה ולתמלל, יש מי שמעדיף לחסוך לעצמו את האזנה הראשונה ולגשת מיד לתהליך התמלול. יש צורך כל הזמן גם לחזור על הקטע ששומעים, בשביל לוודא שהתמלול מדויק ושום מילה לא התפספסה.

חשוב להבין, התמלול אמור להיות מדויק, באופן כזה שלא יהיה הבדל בין האופן בו הבן אדם נשמע בהקלטה לאופן בו הטקסט מוצג על הנייר או בקובץ מחשב. חשוב שאנשים שיקראו את הטקסט, יבינו בדיוק מה היתה כוונתו, מה הוא רצה להעביר, מה המסר וכל דבר אחר רלוונטי לצורך העניין. אם אכן זה יקרה, אז החומר יכול להציג את התמונה באופן מלא, כפי שעולה מדבריו.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

כתבות נוספות

שאולי תאהבו