העתיד כבר כאן – על בינה מלאכותית ומלחמות סייבר

צעירים רבים אשר מגיעים לשלב בו הם צריכים לבחור במסלול הלימודים בו הם מעוניינים להשתלב – מונעים רק מתוך מטרה אחת ברורה והיא להשתלב להייטק – וכחלק מכך, גם לבחור במסלול לימודים אשר יסלול להם את הדרך להשגת המטרה.
יחד עם זאת, כשהם מגיעים לשלב בחירת המסלול, הם מגלים שעומדות בפניהם מספר אפשרויות רלוונטיות ובין היתר: תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון במערכות מידע או האפשרות של הנדסה.
בהליך הבחירה ההמלצה היא קודם כל לערוך היכרות מעמיקה עם כל אחד מהמסלולים – ולהבין, מהן אפשרויות התעסוקה הרלוונטיות עבור הבוגרים של כל אחד מאותם מסלולים.
אם גם אתם החלטתם לבחור במסלול של לימודים עם אופק הייטק, חשוב שתדעו שלא משנה באיזה ממסלולי הלימוד הרלוונטיים תבחרו, יש לכם סיכוי לקחת חלק בדברים גדולים ולתרום לעיצובו של העתיד.

בינה מלאכותית והכוח שלה

מי שמתעניין בנושא של בינה מלאכותית, עתיד לגלות כי אולי דווקא מסלול של מדעי מחשב  לתואר ראשון יכול להוות כבחירה מתאימה יותר בעבורו – בכל זאת, בינה מלאכותית מהווה כתחום מחקר במדעי המחשב.
הרעיון אשר עומד מאחורי הבינה המלאכותית הוא לגרום למחשבים להתנהג בדרך אינטליגנטית אשר דומה לאופן בו האדם מתנהג.
במסגרת תהליך הפיתוח של בינה מלאכותית, מלמדים למעשה למחשב לזהות וללמוד עצמים – כאשר, הליך הלמידה של המחשבים הינו הדרגתי ולאורך זמן.
מיותר אולי לציין כי תחום הבינה המלאכותית עבר התפתחויות משמעותיות בשנים האחרונות וכיום, היא מסייעת לנו במגוון רחב של תחומים חשובים ובין היתר תחום הבריאות: צילומי רנטגן, בדיקות מעבדה ועוד.. בתחום הביטחון – זיהוי של עצמים חשודים. בתחום התחבורה, בתחום הסייבר ובתחומים נוספים.
אין כל ספק כי הבינה המלאכותית רק תלך ותתפתח לאורך השנים ומי שמתעניין בנושא, יוכל לכוון את עצמו להיות חלק מהעוסקים במלאכה..

סייבר – האם כך עתידות להיראות המלחמות שלנו

בשנים האחרונות אנחנו שומעים לא אחת על מתקפות סייבר של האקרים ממדינות אויבות, אשר הצליחו לפרוץ מערכות מחשב של גופים גדולים – ובמקרים מסוימים, גם לגרום להם נזקים.
מתקפות סייבר על תשתיות חשובות של מדינות, עלול לגרור נזק אדיר והרסני ולכן, התחזיות מעידות שבעתיד אותן המתקפות רק ילכו ויגדלו.
לוחמת סייבר מתבצעת באמצעות הליך של חדירה אל מרחב קיברנטי, כאשר, מטרת החדרה היא לשבש פעילות, לגנוב מידע ו/או להסב נזק למערכות שונות – הדרך להתמודד בצורה המיטבית עם אותה הלוחמה, עוברת בזיהוי מקדים של אותם האיומים ושימוש בכל המידע והכלים על מנת לנטרל אותם.
כאמור, העתיד בתחום לא נשמע מבטיח אבל, יש גם אור בקצה המנהרה והוא בא לידי ביטוי ביכולות ההגנה על אותן המערכות שרק הולכות ומשתכללות – והביקוש הרב לאנשי סייבר הופך את תחום מערכות המידע למבוקש ולפופולארי יותר.
אז בעתיד כנראה שבחלק מהמלחמות בעולם כלי הנשק יהיו המחשבים ואת תפקידם של החיילים ימלאו האקרים ומהצד השני אנשי סייבר מקצועיים ומנוסים (או בשמם הנוסף לוחמי רשת).

אז העתיד כבר כאן והוא קצת מפחיד, אך מסקרן, מעניין ומרגש – וכל זה,  מבלי להזכיר אפילו את הרובוטים.
מהסיבה הזאת, כל מי שהיה צופה בילדותו בסרטי מדע בדיוני וסרטים עתידניים, יכול להתוות לעצמו דרך לקחת חלק פעיל ביצירת העתידנות בה הוא צפה בסרטים.
כאמור, כל מה שהוא צריך לעשות בשלב ראשון, זה לבחור את מסלול הלימודים המתאים והקרוב ביותר לתחום שמעניין אותו ולאחר סיום הלימודים, להשתלב בעבודה הנכונה ומכאן.. רק העתיד יגיד מה יקרה – אבל רוב הסיכויים שלפחות בתחום התעסוקתי הוא יהיה מבטיח..

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

כתבות נוספות

שאולי תאהבו