אילו סוגי מכוניות יש ועד כמה הן חסכוניות?

זה לא סוד שמחירי הדלק מזנקים כל זמן. זה כל כך יקר להחזיק מכונית בימינו, אבל אתם עדיין צריכים אחת כי איך אפשר להתנהל היום בלי מכונית?

אבל אם אתם רוצים לקנות רכב חדש ולהפיק את המיטב מהרכב שלכם מבלי לרוקן את הכיס, הנה כמה טיפים איך להשיג לעצמכם את המכונית החסכונית ביותר.

רכב חדש או יד 2?

לרכב חדש יש יתרון בכך שהוא טכנולוגי יותר, ובדרך כלל גם חסכוני יותר בדלק בגלל הטכנולוגיה המתקדמת שלו שגורמת לו להתאמץ פחות ולהיות יעיל יותר.

מצד שני, מבחינת ערך הרכב הבעיה היא שערך המכירה החוזרת של הרכב בשלב מסוים יהיה נמוך באופן ניכר ממה שקניתם אותו.

עם זאת, אם אתם יכולים להשיג עסקה טובה על קניית רכב חדש, אז החיסרון הזה מתגמד ביחס ליתרונות..

באופן כללי מומלץ גם לקנות רכב חדש במסלולי רכב במימון מלא על מנת להקל את ההוצאה.

סוגי מכוניות

יש בעצם ארבעה סוגי מכוניות, שהם החסכוניים ביותר מבחינת דלק. אלו הרכבים:

1) מכוניות היברידיות (כמו טויוטה פריוס)

2) רכבים חשמליים או רכבים המופעלים באמצעות סוללות (כמו ניסאן ליף ו-i-MiEV)

3) מנוע גז-חשמלית היברידיות (כמו ב.מ.וו סדרה 1)

4) רכבי דיזל (כמו פולקסווגן ג'טה)

מכוניות היברידיות הן חסכוניות מאוד. יש להן מנועי בנזין ובנוסף מנועים חשמליים המשלבים את המיטב משני העולמות, תוך הפחתת הוצאות הדלק שלכם בעד 35%! עם זאת, מכוניות היברידיות עשויות להיות יקרות יותר ממכוניות אחרות, אך בכל זאת צריך לקחת בחשבון שהן חוסכות לכם המון כסף על דלק.

אופציה נוספת היא רכבים חשמליים. כלומר, נטו חשמליים! ללא בנזין. רכבים אלו הם סופר חסכוניים והם גם ירוקים לסביבה. כאמור, מחיר הקנייה יכול להיות יקר יותר מרכבי בנזין רגילים, אבל בטווח הרחוק אתם תחסכו כסף.

מכוניות מנוע גז היברידיות משתמשות הן בנזין והן בחשמל ללא צורך בסוללות. המכוניות האלה אולי לא פרקטיות וחסכוניות כמו שלוש האחרות, אבל על מה שחסר להן בחסכון הן משלימות במהירות.

מכוניות דיזל יכולות להיות מאוד חסכוניות, מכיוון שדיזל שעולה פחות מבנזין, בצורה די משמעותית. עם זאת, מכוניות דיזל פולטות יותר מזהמים, והדיזל יותר בסביבה, אז אולי מבחינה כלכלית הוא טוב, אבל מבחינה סביבתית פחות.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

כתבות נוספות

שאולי תאהבו